Mobil

ZTE Kızaklı Telefon Modeli Patenti Aldığı Ortaya Çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi ZTE, çift ön kameraya sahip kızaklı bir akıllı telefon patenti aldı.

ZTE markasından son iki ay içinde iki farklı akıllı telefon patenti. Geçtiğimiz ay çift delikli kameraya sahip olan bir modele patent alan Çinli firma, önceki gün ise çift ön kameraya sahip kızaklı bir modelin patentini daha aldı. İşte ZTE’nin kızaklı akıllı telefon patentine dair detaylar..

Fiziksel olarak incelendiğinde ZTE tarafından patenti alınan cihazın ön kısmında bir kameraya ait görünüm saptanmıyor. Kızaklı yapıda olacağından dolayı ön selfie kamerasının kızağa konumlandırılabileceği düşünülüyor. Haliyle kızak kaydırıldığında selfie kamerası işlem görebilecek. Aynı zamanda kızak aşağı doğru kaydırıldığında cihazın hoparlörünün de gözlendiği dikkat çekiyor.

ZTE’nin patentini aldığı akıllı telefon modelindeki hoparlör yerleşiminin detayları, artısı eksisi ile ilgili net bilgiler elde edilemedi.

Yine cihazın sağ yan kısmında yer alan ses kontrol edici veya kilit işlevini alacağı düşünülen butonların yer aldığı görülürken sol kenarda ise SIM kart için bir alan bulunmakta. Cihazın parmak izi okuyucusu ise telefonun arka yüzeyinde bulunuyor.

Çinli akıllı telefon üreticisinin bu patente uygun telefonu ne zaman geliştirip duyuracağı konusunda net bilgiler henüz doğrulanmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı