Zula’da Çukur Dönemi

Ülkemizin geliştiricileri tarafından yapılmış pek fazla oyun bulunmamaktadır. Ancak Zula denilince Türk yapımı FPS oyunu olan popüler oyun herkesin aklına gelecek ilk şey olacaktır. Zula ülkemizden önemli bölgelerin haritasını oyuna ekleyerek kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışan bir oyun şirketi şimdi ise popüler televizyon dizisi olan Çukur’un hikayesinin geçtiği mahallenin haritasını oyuna ekleyecek. Bu duyuruyu InGame Group kurucusu Burak Gözalan ve Ay yapım CEO’su Kerem Çatay tarafından Zula Nonstop Espor Merkezinde yapılmıştır.

Popüler Türk FPS oyunu olan Zula önümüzde ki dönemlerde, Çukur mahallesini oyununa ekleyecek. Ve oyuncular Çukur haritasında mücadele edebilecek. Çukur haritası, ölüm maçı haritası olarak Zula oyuncularına sunulacak.

Zula oyununa gelen Çukur konseptli harita ile beraber Zula oyuncuları, Çukur dizisinde bulunan özel motifleri, duvar yazılarını ve diğer özel detayları bu haritada görebilecekler. Duvar yazıları ile dizi sık sık günden oluyordu peki Zulada nasıl kullanılacak merak konusu.

Yerli FPS oyunu olan Zula sadece Çukur güncellemesi değil beraberinde farklı yeniliklere de yer verdi. Özelleştirme bölümüne silah özelleştirme ayarı eklenirken destansı kartlar ses oranı %40 aranın da azaltıldı.

Oyun içinde C4 bombasının sesi 72 metrekareden 36 metrekareye düşürülüyor. Aynı şekilde oyuncu ayak sesleri de 72 metrekareden 36 metrekareye düşürülüyor.

Yerli FPS oyunu Zula artık televizyondan tanıdığımız bir mahalleyi de harita olarak bizlere sunuyor Çukur dizisi ile meşhur olan Çukur mahallesi ölüm maçları için kullanılabilir şekilde oyunculara sunuldu. InGame Group ve Ay Yapımın ortak olarak bir tanıtım videosu yayınladı. Videoda Çukur dizisinden tanıdığımız Azer ve Cumali karakterlerini oynayan oyunculara yer verildi.

 

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Oyun PC için güzel yerli olması ayrıca takdir edilesi fakat mobil içinde gelistirilirse daha iyi olacak cod ve pubg gibi olmalı

  2. Büyük ihtimal bu sezon son sezonu olacak çukurun. Bilinirliği bu kadar artmışken zula severlere de hitap etme girişi iyi bir gelişme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı